Szybkie płatności w działalności nierejestrowanej

Szybkie płatności lub inaczej bramki płatności w naszym sklepie internetowym to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla nas, jak i naszych klientów. Usprawniają finalizowanie transakcji w naszym sklepie, są oszczędnością czasu, a pieniądze są zaksięgowane na naszym koncie nawet po kilku sekundach.

Stworzyłam jakiś czas temu post, który odpowiadał na pytanie: gdzie sprzedawać nasz produkt i napisałam Wam w nim, że jest jedna bramka płatności, która jest zintegrowana z Shoplo i dzięki której możemy przyjmować szybkie płatności, a do tego prowadzić działalność nierejestrowaną. Niestety kilka dni temu DotPay połączył się z Przelewy24 i okazało się, że od tego momentu nie mogą z niego korzystać osoby fizyczne (niemające działalności gospodarczej).

Myślałam kilka ostatnich dni, jak rozwiązać ten problem i mam kilka rozwiązań : ) Oto moje sugestie : )

Przelew BLIK na telefon

Uważam, że ten pomysł jest genialny w swojej prostocie : D Nie potrzebujesz bramki płatności, wystarczy, że podasz swoim klientom swój numer telefonu, a oni będą mogli przesyłać Ci szybkie przelewy prosto z aplikacji banku – na telefonie lub komputerze.

W Shoplo taki sposób płatności dodasz, jako „Własny sposób płatności”

Zalety? Przelew jest na Twoim koncie w klika sekund, a dla klienta oznacza to wygodę i szybszy czas realizacji. A co więcej nie płacimy żadnej prowizji za otrzymywane płatności.

PayPal

Jest to bramka płatności, dzięki której Twoi klienci opłacą swoje zamówienie za pomocą karty lub środków zgromadzonych na koncie PayPal. PayPal jest zintegrowany z Shoplo, a opłacone zamówienia przez klientów automatycznie oznaczają się, jako opłacone.

Pieniądze z konta PayPal wypłacisz na swoje konto bankowe, a prowizję od sprzedaży możesz wrzucić w koszty.

PayPal nie wystawia faktur VAT, natomiast wystarczającym potwierdzeniem Twoich kosztów będzie wyciąg, który pobierzesz w panelu swojego konta. Aby to zrobić wykonaj te kroki:
1. Zaloguj się do konta PayPal
2. Wybierz RAPORTY -> WYCIĄGI -> MIESIĘCZNE
3. Następnie „Zażądaj” raportu z interesującego Cię miesiąca i kliknij „Pobierz”
4. Prowizja za przyjęte płatności to na wyciągu „Opłaty”
5. Tę kwotę wpisujesz do swoich Kosztów

Link do bramki PayPal : )

CashBill

Tę bramkę płatności podesłała mi Maja tworząca markę „Niemałe rzeczy”. Aktualnie można tam założyć konto bez posiadania zarejestrowanej firmy, ale niestety w tym przypadku nie zintegrujemy jej z Shoplo.

Blue Media

Podobnie, jak powyżej – brak integracji z Shoplo, ale Nina z Ha!Ha! korzysta z tej bramki, a swój sklep internetowy zbudowała na platformie WooCommerce. Z mojego doświadczenia nie jest to łatwa sprawa założyć tam sklep i dla początkujących dalej polecam Shoplo.

Fajne było to rozwiązanie z DotPay, ale tak to jest, gdy prowadzimy swój biznes, że wiele rzeczy się dynamicznie zmienia i trzeba szukać rozwiązań. Na pewno nie załamywać się i zawieszać na niepowodzeniach.

Jeśli będziesz potrzebowała mojej pomocy przy zakładaniu sklepu lub z którymś ze sposobów płatności – pisz do mnie śmiało : )

8 myśli na “Szybkie płatności w działalności nierejestrowanej”

 1. Hej, mam pytanie odnośnie płatności blikiem – ktos pomoże?
  W planach mam uruchomienie sklepu internetowego z produktami elektronicznymi. Póki co bedzie to NDG. Chce wdrożyc w moim sklepie szybkie płatności przez blika. Czy ktoś mógłby dac wskazówki, co po kolei zrobić, aby podpiąć Blika po d sklep na woocommerce?

  P.s. Nie udało mi sie znaleźć wyczerpujących i klarownych info w tym temacie w necie, takich „po chłopsku” 🙂

  Ania

  1. Hej Ania, z BLIKA możesz korzystać tylko przy pomocy takich portali, jak Przelewy24 czy DotPay. Jeśli masz działalność nierejestrowaną to możesz spróbować z BlueMedia, oni podpisują umowy z osobami fizycznymi. Ale niestety posiadają integrację chyba tylko z WooCommerce. Jeśli potrzebujesz, żeby Ci to lepiej wyjaśnić umów się ze mną na rozmowę telefoniczną – będzie łatwiej 🙂

   1. Platforma Sky-Shop.pl w ramach bramki płatniczej Sky-Pay też udostępnia bramkę płatniczą dla działalności nierejestrowanej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *