Przedsiębiorco! Bądź ogarnięty

W dzieciństwie przynajmniej cztery razy usłyszałam od mojej mamy historie, w których księgowa doprowadziła firmę do ruiny, a właściciela do bankructwa. Szczegółów tych spraw nie znam, ale dla mojej mamy najważniejsze było wbić mi do głowy, żeby żadnej, ale to żadnej księgowej nie ufać.


Moja mama jest zaradną i niezależną kobietą – tego właśnie nauczyłam się od niej, ale przedsiębiorczość i lekkość podejmowania ryzyka czy inwestycji to nie są jej mocne strony.


Na pewno też nie podzielam jej zdania, że nikomu nie wolno ufać. Moja rada jest zupełnie inna – jeśli decydujesz się na prowadzenie firmy warto być przedsiębiorcą świadomym i ogarniętym : )mMimo, że wiele osób narzeka na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce – ja jak wiecie mam zupełnie inne zdanie. Na przykład od dnia kiedy założyłam firmę dostaje maile z każdymi większymi zmianami lub ułatwieniami dla przedsiębiorców.

Poniżej informacje, jakie przesłała mi firma, w której kupiłam kasę fiskalną i która to firma mi ją serwisuje. Dostaję od nich za każdym razem smsa, gdy wchodzą w życie zmiany dotyczące kas fiskalnych : )

Fajnie prawda? To nie takie trudne ogarniać te przepisy i zmiany : )

A tutaj link do wspomnianego sklepu. Oprócz sprzedaży, oferują profesjonalne wsparcie systemów sprzedaży i serwis sprzętu na terenie Warszawy, Łodzi i Poznania.


A Ty jesteś świadomym przedsiębiorcą? Czy zupełnie tego świata nie ogarniasz?
Napisz w komentarzu : )

4 myśli na “Przedsiębiorco! Bądź ogarnięty”

  1. Zupełnie nie ogarniam, a sam wyraz „księgowość” mnie przeraża. Dziś trafiłam na Twojego bloga i coś czuję, że w końcu ktoś to wszystko tłumaczy po ludzku! 🙂 Good job! 🙂

  2. Pomimo prowadzenia firmy przez prawie 9 lat (w tym roku zmknieta), sprawy księgowe wciąż są dla mnie czymś co trudno mi ogarnąć 😊 Dzięk, za te wszystkie materiały, dzięki nim próbuje zacząć wszystko od nowa z nową i większa wiedza 👍😀 Super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *