A Ty czego się obawiasz?

Załóżmy, że masz pomysł. Że robisz na drutach piękne swetry, pieczesz pyszne ciasta, tworzysz piękne grafiki, umiesz wyszywać, malować, tańczyć.

Co Cię powstrzymuje przed pokazaniem tego światu i zarabianiem na tym pieniędzy? Przed pracą na własny rachunek? Czegoś się boisz? A może nie wiesz jak zacząć?

Zmiany są dla mnie ekscytujące. Złożenie firmy traktowałam, jako nową, ciekawą przygodę i wyzwanie : ) Postanowiłam coś zmienić w życiu i spróbować. Poszłam na żywioł. I uczyłam się wszystkiego na bieżąco.

Ale nie powiem, że nie brakowało mi kogoś, kto ma już podobną drogę za sobą i jednocześnie nie ma podejścia typowego dla wielu osób w Polsce, które twierdzą, że własna firma to ciężki kawałek chleba i w ogóle się nie opłaca.. Ja teraz wiem, że owszem – opłaca się. A co więcej jest milion razy lepszym wyjściem niż etat.

Już po kilku rozmowach, które z Wami przeprowadziłam, wiem że najczęstszym problemem jest brak pomysłu, strach przed opłatami, papierkową robotą, nieumiejętność organizacji pracy z dzieckiem w domu, a także brak kompetencji w tworzeniu reklam w mediach społecznościowych.

Wszystkiego da się nauczyć, nawet organizacji pracy. Ja mam swoje metody, z którymi będę się z Wami dzielić, ale dzisiaj Ty mi powiedz: to jak to jest u Ciebie? Co Cię powstrzymuje? Czego się obawiasz?

7 myśli na “A Ty czego się obawiasz?”

  1. Mnie najbardziej martwi to, że nie znajdę odbiorców na to co tworzę, że ciężko będzie mi sprzedać mój produkt i znaleźć klientów 🙁 A z drugiej strony czuje, że to co tworzę jest ciekawe, ładne i faktycznie może dac radę na rynku i przede wszystkim sprawia mi radość tworzenie 🙂

    1. Przede wszystkim wiara w produkt jest istotna 🙂 Jeśli Ty wierzysz w to co robisz z pewnością przekonasz do tego innych. Moje dzieci chodzą tylko w naszych czapkach i jednocześnie sama je prezentuję znajomym dzieciom. Nie wyobrażam sobie sprzedawać produktu, którego sama bym nie używała 🙂 A jeśli chodzi o Twój strach to ja mam taką radę: nie myśl o problemach dopóki ich nie ma, bo w ogóle mogą się nie pojawić 😉 Jest wiele sposobów na bezpieczne przetestowanie swojego biznesu bez ryzyka. Czytałaś mój wpis o działalności nierejestrowanej? Pozdrawiam Cię gorąco i działaj! 🙂

  2. Mam zamiar dziś przeczytać całego twojego bloga😍 czuję że to dobry kontent dla mnie w obecnej chwili😍 jak to mówią 'gdy uczeń jest gotowy, nauczyciel sam się pojawi’ i właśnie mi się pojawiłaś😅💜

  3. Mam zamiar dziś przeczytać całego twojego bloga😍 czuję że to dobry kontent dla mnie w obecnej chwili😍 jak to mówią 'gdy uczeń jest gotowy, nauczyciel sam się pojawi’ i właśnie mi się pojawiłaś😅💜z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *